Dziś biegłość w przynajmniej jednym języku obcym to totalne minimum jeśli chce się być konkurencyjnym na ryku pracy i móc wybierać w atrakcyjnych ofertach, w Polsce lub za granicą. Przyjęło się, że to właśnie język angielski  otwiera przed nami nowe możliwości, dlatego warto na bieżąco pielęgnować i aktualizować słownictwo w tym zakresie.

Pielęgniarstwo to profesja, samodzielny, autonomiczny zawód, który we współczesnym świecie reprezentują osoby z bogatym doświadczeniem oraz merytoryczną wciąż uaktualnianą wiedzą. Dziś jesteśmy „towarem” deficytowym, a nasza atrakcyjność zależy od prezentowanych kompetencji i umiejętności. 

Jako medycy – pełnoprawni członkowie zespołu terapeutycznego nie możemy odstawać od grupy, dlatego bardzo ważne jest szlifowanie warsztatu języka obcego – języka angielskiego. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie porozumiewać się ze współpracownikami ale również z naszymi podopiecznymi – pacjentami,  którzy coraz częściej są obcokrajowcami.  

Sama nauka języka angielskiego buduje postawę tolerancji, otwartości wobec kultur, języków, czy też innych narodowości, ale także wzmacnia poczucie własnej wartości, pomaga rozwijać pasje i zainteresowania. Jako medycy jesteśmy zobowiązani wciąż aktualizować naszą wiedzę , a przecież już na studiach korzystamy z zagranicznej literatury medycznej. 

Ja w swojej karierze zawodowej jako pielęgniarka, często wykorzystywałam język angielski chociażby na wystąpieniach, na konferencjach naukowo- szkoleniowych, podczas pisania artykułów naukowych, ale również stricte w pracy zawodowej do komunikacji z pacjentem, czy podczas instrumentacji przy zabiegu – podczas organizowanego kongresu w mojej placówce pracy. 

Jestem osobą, która nie boi się wyzwań, a samokształcenie uważam z konieczne na każdym etapie życia. Dlatego podczas nauki sięgam po pozycje książkowe, które SPEŁNIAJĄ moje OCZEKIWANIA. Wiele z Was pyta mnie w prywatnych wiadomościach o perspektywy pracy i rozwoju w Polsce jak i za granicą. Wiem też, że wśród czytelników jest dużo osób, którzy pracują w zawodzie właśnie poza krajem, lub są Ci, którzy bardzo poważnie myślą o wyjeździe, ale obawiają się właśnie  tej bariery językowej. 

Dlatego postanowiłam zaprezentować i polecić Wam książkę Angielski Medyczny w komplecie z Fiszkami Plus Angielski Medyczny, wydawnictwa EDGARD, JęzykiObce.pl .

Pewnie zastanawiacie się dlaczego akurat ta pozycja? 

Dla mnie wytłumaczenie jest proste. Uważam, że bardzo ważny jest wybór treści posiadających wysoką jakość, tak aby nauka była skuteczna i wartościowa, a także przyjemna,  a dodatkowo na każdą kieszeń.

Angielski Medyczny – to książka dedykowana dla osób z kręgu ochrony zdrowia, którzy chcą opanować słownictwo ogólnomedyczne  jak i specjalistyczne na poziomie B2-C2. Tym co mnie urzekło, w tej pozycji, jest porządek i przejrzystość. 

Podział na grupy tematyczne, sami zobaczcie:

1.Rozmowa z pacjentem.

2.W szpitalu i przychodni.

3.Badania.

4.Sprzęt.

5.Anatomia i Fizjologia.

6.Informacje o lekach.

7.Ginekologia i położnictwo.

8.Chirurgia.

9.Pediatra i genetyka.

10.Zaburzenia hormonalne.

11.Zaburzenia psychiczne.

13.Schorzenia dermatologiczne.

14.Immunologia.

15.Pierwsza pomoc.

16.Choroby: * oczu, *układu oddechowego, *uszu, *gardła, *zębów, *układu moczowo-płciowgo, *układu nerwowego, *układu krążenia, *układu mięśniowo- szkieletowego i *tkanki łącznej.

Prezentowane treści to przede wszystkim współczesna terminologia medyczna jak i żargon medyczny. To ponad !1000 słów i zdań, które są niezbędne w pracy z chorym. To przede wszystkim gotowe wzorce komunikacyjne tj. rozmowa z pacjentem. Poszczególne rozdziały zaczynają się wykazem słownictwa i jego tłumaczeniem, kolejno zastosowaniem go w poszczególnych zdaniach – przykładach konwersacji. Na końcu każdego z rozdziałów, są zadania sprawdzające. Poprawność wykonania zadań znajduje się na końcu książki. Dodatkowo do Waszej dyspozycji są nagrania wymowy do pobrania – kod znajdziecie w książce na stronie redakcyjnej.To wszystko doskonale przygotowuje kursantów do samodzielnego tworzenia wypowiedzi i tekstów, bez wychodzenia z domu. 

Niezbędnym elementem nauki języka obcego jest nasze zaangażowanie, systematyczność i ćwiczenia. Dlatego kolejnym produktem takie „must have” na waszej liści powinny być Fiszki Plus – Angielski medyczny, które są zbiorem aż !2000 słów i zdań niezbędnych do pracy w sektorze ochrony zdrowia.  Fiszki to nic innego jak niewielki kawałek papieru z ogromną mocą przekazu: czyli hasło/słówko na awersie oraz jego tłumaczenie na rewersie. W  tej serii znajdziecie słówko i jego tłumaczenie, przykładowe zdanie wraz z tłumaczeniem, a także przyporządkowanie do określonej grupy tematycznej. 

Dodatkowo w Fiszkach Plus Angielski Medyczny znajdziecie kolorowe przegródki, które gwarantują Wam skuteczny system nauki. Dzięki nim jesteście w stanie na bieżąco segregować fiszki, na te które już znacie (UMIEM), uczycie się (UCZĘ SIĘ) lub te, które jeszcze wymagają powtórzeń (POWTARZAM).

Fiszki znajdują się w stabilnym opakowaniu, więc spokojnie można zabierać je w trasę ze sobą. 

Gorąco polecam, nie będziecie żałować. Tym bardziej, że mam dla WAS 20% zniżki na prezentowane materiały edukacyjne: Angielski Medyczny i Fiszki Plus Angielski medyczny wydawnictwa EDGARD, które znajdziecie na stronie językiobce.pl

Aby uzyskać rabat, wystarczy podczas składania zamówienia podać kod pielegniarkabyc20

Kod jest ważny do: 31.12.2019 23:59:00

Nie zwlekajcie i skorzystajcie z okazji.

Pozdrawiam, 

Pielęgniarką Być

*Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem EDGARD, językiobce.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *