Aura Świąt, już dawno gości w niejednym mieszkaniu, jak również z zakładach pracy, co widać na zdjęciach, które wstawiacie na różne grupy z pozdrowieniami Bożonarodzeniowymi.

Miło Was oglądać szczęśliwych, zadowolonych z uśmiechem na twarzy, pogodnych, pełnych energii, aż chciałoby się życzyć ochronie zdrowia takiego pozytywnego wydźwięku na cały rok.

Czas świąt, to czas tylko dla Ciebie i najbliższych, ale nie w naszej profesji. Tutaj każdą chwilę nawet świąteczną dzielimy z naszymi podopiecznymi – pacjentami. Tymi małymi i tymi dorosłymi. Często jesteśmy jedyną osoba, która w tym czasie jest blisko. Podzieli się opłatkiem, potrzyma za rękę, szepnie dobre słowo, da najlepszy prezent – bliskość i uśmiech. Tak niewiele kosztuje a tak wiele znaczy, nawet leczy!

Święta to piękny czas, gdzie dookoła słychać  kolędowanie i radość. Idą w zapomnienie w ten Wigilijny wieczór nasze zmartwienia, troski, kłótnie i pośpiech.

Dlatego Kochani życzę Wam z całego serducha, byście wykorzystali najlepiej jak potraficie ten czas, ciesząc się zdrowiem i dzieląc radość w cieple domowego ogniska!

Dziękuje, że mimo trudu, dajecie z siebie wszystko, dbacie o innych!

Choć pielęgniarstwo dziś stoi nad przepaścią, życzę nam wszystkim, byśmy nie zatracali tego co najważniejsze w zawodzie: profesjonalizmu i zachowania szacunku dla godności drugiego człowieka.

Niech w naszych głowach rozbrzmiewają piękne słowa Andrzeja Szczypiorskiego, który  o pielęgniarce pisze tak (to jedno z moich ulubionych stwierdzeń) to:

„odkrywca, wielki rycerz i artysta, która pochyla się każdego dnia nad łóżkiem chorego, pomaga znosić cierpienie, ból i lęk, pomaga wyzdrowieć i co najtrudniejsze – umrzeć. Ostatni w sięganiu po uznanie i zaszczyty, ale pierwsi przy pacjencie, słabo wynagradzani ale pracowici i rzetelni w realizacji obowiązków, często kosztem własnego zdrowia i życia osobistego, podnoszący swoje kwalifikacje nierzadko na własny koszt i we własnym czasie wolnym”.

Słowa te oddają głębie i realia zawodu, z którą każdy się zgodzi. Tak wygląda każdy dyżur, dzień, noc, realia pracy pielęgniarki/rza, dla których pacjent jest priorytetem.

Kochani, Święta to również czas refleksji, może  warto spojrzeć na swoje życie, plany, marzenia inaczej. Wpuśćmy trochę słońca, nutę optymizmu, szaleństwa by mieć tą moc do działania.

Życzę nam wszystkim by nasze marzenia, o których pisałam w Liście Pielęgniarki do Św. Mikołaja (kliknij) też doczekały się spełnienia!

Dedykuję Wam tekst piosenki De Su – Kto wie

Bo kiedy miasto na święta się stroi
Niejeden z nas o przyszłość się boi
Niejeden z nas w marzenia ucieka
Wierząc, że spełnienie gdzieś czeka.

Niejeden z nas czasem robi jakiś błąd
Czasem się zdarza dwa razy pod rząd.
Ufa tym, co nie warci ufania,
Kocha tych, co nie warci kochania.

Jeśli zrobisz ten właściwy krok
Zanim znów upłynie życia rok
To wszystko będzie tak jak trzeba
Z udziałem lub bez udziału nieba.

A kto wie, czy za rogiem
Nie stoją Anioł z Bogiem?
I warto mieć marzenia
Doczekać ich spełnienia.

Kto wie czy za rogiem
Nie stoją Anioł z Bogiem?
Nie obserwują zdarzeń,
I nie spełniają marzeń!!!
Kto wie?
Kto wie?

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *