Tragiczna sytuacja 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obiegła cały świat. Z żalem serca media poinformowały, że 14.01.2019 roku zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Po brutalnym ataku podczas kolejnego finału Orkiestry o życie prezydenta Adamowicza walczył cały sztab medyków. To była nierówna walka od samego początku. Wiedzieliśmy, że sytuacja jest krytyczna – obrażenia wielonarządowe, ale przecież nadzieja umiera ostatnia…

27 finał  WOŚP w sercach wielu pozostanie tragicznym i bolesnym finałem, gdzie zostało odebrane niewinne, bezcenne ludzkie życie.

Choć akcji od lat przyświeca jeden cel: Pomagać, ratować do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, to ktoś zaburzył ten prawidłowy rytm i dopuścił się najgorszej zbrodni. W takich chwilach pęka serce wszystkim tu w Polsce, w Europie, na całym świecie. Bo przecież akcja Orkiestry ma ogromną moc. Co roku mobilizowała całe rzesze ludzi, tak tych zwykłych wyjadaczy chleba,  by drobnym gestem, symboliczną złotówka ratowali życie bliźnich. Dokonał tego jeden charyzmatyczny człowiek, barwna postać, czerwone okulary, zachrypnięty głos. Każdy go zna, bo twarzą i sercem Fundacji WOŚP jest Jurek Owsiak. Dziś jedno serce zabrane, a  kolejne jest  złamane.

Tak, ostatnie wydarzenia wstrząsnęły całym społeczeństwem i złamały najsilniejszego rodaka – Jurka Owsiaka!

Oficjalnie złożył swoją rezygnację z funkcji prezesa WOŚP.  Decyzja która zapadła osłabiła nas wszystkich, tyle złych wiadomości w tak krótkim czasie, dlaczego?

Jako pielęgniarka, córka, żona, matka oceniam akcję WOŚP szerszą miarą.  Dlaczego? Bo na co dzień widzę i pracuję na  sprzęcie z naklejkami Orkiestry. Dzięki zebranym pieniądzom każdego roku pomoc dociera do najbardziej potrzebujących. Pacjentem może być każdy z nas, nasi bliscy… I choć nieocenione jest zaangażowanie personelu medycznego podczas walki o życie i zdrowie, to bez większości tego sprzętu nie dalibyśmy rady. Ufundowane aparaty ratują każdego dnia, od narodzin do ostatniego oddechu…

Fundacja WOŚP, Orkiestra, to Ty – Jurek Owsiak!

Nic i nikt tego nie zmieni. Od 27 lat grasz nie tylko na scenie, grasz w ludzkich sercach, grasz by nowe mógły bić, grasz by ratować od narodzin do śmierci. Twój udział jest nieoceniony, jesteś niezastąpionym wodzirejem WOŚP.

Nadzieja umiera ostatnia, ja swoją noszę w sercu, że mimo ataków, krytyki, hejtu, nienawiści szukania winnych, obarczania winą wygra walka o życie i miłość. Walka, na którą Ty – Jurek Owsiak 27 lat temu się zgodziłeś, świadom zysków i strat.

Jedno życie stracone, tego dnia światełko do nieba poleciało dla Pawła Adamowicza …,  lecz mam nadzieję, że Orkiestra będzie grać i cieszyć znów miliony, miliardy…, do skończenia świata i jeden dzień dłużej, z Tobą Jurek Owsiak na czele.

Wziąłeś tak wiele na klatę, teraz jak my wszyscy rodacy jesteś w żałobie, marszem ciszy oddajemy cześć zmarłemu, jego rodzinie i przyjaciołom. Niech ta cisza, obudzi w Tobie wiarę, że po swoje stronie masz zdecydowanie więcej przyjaciół niż myślisz. Dla nich walcz, póki serce bije.

Pamiętaj, do końca świata i jeden dzień dłużej!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *