Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego warto się rozwijać i inwestować w siebie? Dlaczego warto śledzić zapotrzebowanie na poszczególnych specjalistów na rynku pracy? Odpowiedź jest prosta! Inwestowanie w siebie to nic innego niż danie sobie szansy na zwiększoną zdolność zarabiania pieniędzy! Warto zatem nabyć takie kwalifikacje, na które jest zapotrzebowanie i zawsze będą w cenie. Prześwietlam prestiżowe studia podyplomowe medyczne o specjalizacji Optometria w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu.

W każdy zawód z sektora ochrony zdrowia wpisane jest ciągłe doskonalenie, dokształcanie i poszerzanie kompetencji zawodowych. Zasięg tematów medycznych ma tak szerokie spektrum, że nie wyobrażam sobie nawet, by wykonując zawody zaufania publicznego można byłoby zatrzymać się na etapie skończonych studiów i praktykować tylko na podstawie wiedzy akademickiej. Wszelkie kursy, specjalizacje i studia podyplomowe przede wszystkim rozwijają – poszerzając naszą wiedzę i zakres kompetencji. Dzięki temu stajemy się specjalistami, jesteśmy konkurencyjni na rynku pracy, przez co otwieramy sobie nowe możliwości.

Śledzicie moje losy na blogu, to pamiętacie (lub i nie, ale nie szkodzi), że był taki okres w moim życiu, kiedy pracowałam na dwa etaty. I tak oto zaczęła się moja „miłość do okulistyki”. Nie ukrywam, to był intensywny czas, ale jak bardzo dla mnie rozwijający i konstruktywny. Przyszło mi wtedy współpracować z wieloma specjalistami. Nasz zespół to byli prawdziwi ludzie z pasją, specjaliści: lekarze, optometryści i pielęgniarki. Taki nasz „dream team”! Dzięki partnerstwu w pracy wzbogaciłam się o nową wiedzę i umiejętności. Byłam pod ogromnym wrażeniem zakresu działań, umiejętności i kompetencji popartych wiedzą moich kolegów i koleżanek optometrystów.

Jeśli zatem zależy Ci na pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności zawodowych, pozyskaniu nowych kwalifikacji oraz rozwinięciu zainteresowań, to ten artykuł jest dla Ciebie! Możesz zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy dzięki podjęciu studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu na prestiżowym kierunku z zakresu ochrony zdrowia – optometrii. To bardzo przyszłościowy zawód i dobrze wynagradzany zarówno w Polsce jak i za granicą.
Dwa lata, czyli 4 semestry intensywnej nauki w placówkach na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu pod okiem ekspertów gwarantują aktualną wiedzę, przekazywaną w formie wykładów, ćwiczeń i zajęć praktycznych. Studia podyplomowe na kierunku optometria to doskonałe połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych zajęć w renomowanych placówkach. Studia dostępne są dla osób, które mają wykształcenie wyższe, czyli tych, którzy ukończyli co najmniej studia pierwszego stopnia. Ich placówki znajdziecie w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi i Poznaniu. Rekrutując do Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu możesz zarezerwować sobie miejsce, a dokumenty dostarczyć później.

Na stronie internetowej Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu są szczegółowe informacje odnośnie naboru, wymaganych dokumentów i opłat.
Ja ze swojej strony przybliżę Wam zawód optometrysty uwzględniając specyfikę tego zawodu poprzez własne obserwacje, wielogodzinne rozmowy z praktykami i dzięki wnikliwej analizie proponowanego programu kształcenia w Wyższej Szkole Nauk o Zdowiu.

Przed wyborem studiów podyplomowych warto szczegółowo przeanalizować program kształcenia. Rozpoczynając swoją przygodę z Wyższą Szkołą Nauk o Zdrowiu na kierunku optometria , nie zawiedziesz się! Nauka odbywa się pod okiem praktyków, wybitnych ekspertów, którzy posiadają szeroki zakres wiedzy.

Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się jak:
● przeprowadzić obszerny wywiad, co pozwoli Ci zdefiniować problemy i potrzeby pacjenta, a także dostarczy informacji o możliwych obciążeniach;
● dokonać pomiaru ostrości wzroku z wykorzystaniem autorefraktometru czyli tzw. komputerowe badanie wzroku – badanie obiektywne;
● wykonać badanie subiektywne – czyli jak dobrać odpowiednie szkła optyczne;
● sprawdzić odpowiednie funkcje wzrokowe m.in.
– widzenie obuoczne czyli współpracę jednego oka z drugim,
– akomodacja czyli zdolność wyostrzania obrazu w różnych odległościach,
– ruchy oczu;
● dobrać i projektować oprawy okularowe;
● aplikować i przepisać soczewki kontaktowe i okularowe, których zadaniem jest korekcja wady wzroku;
● przeprowadzić i nadzorować trening i rehabilitację układu wzrokowego, by przywrócić fizjologiczną sprawności widzenia obuocznego.
Wszystko to są działania: badania, wykrywania, diagnozowania wad wzroku i ocena wyników badań.

Studenci studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu mają możliwość pracy w pracowniach wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt specjalistyczny tj. refraktometr, oftalmometr, oftalmoskop, tonometr, biomikroskop, topograf, polomierz, foropter i tablice tekstowe. Szkoły w swojej ofercie przekazują wiele cennych materiałów dydaktycznych dla swoich studentów.

Moi koledzy Optometryści sami o sobie mówią tak:
● „Jesteśmy ekspertami praktykującymi z oczami i widzeniem, nasze działania obejmują badanie refrakcji i zaopatrzenia w pomoce wzrokowe, czyli np. soczewki lub okulary, nasza działka to także rehabilitacja układu wzrokowego. Jesteśmy w ścisłej współpracy z lekarzami okulistami, często u swoich pacjentów podczas wydawałoby się podstawowego badania wzroku wykrywamy i stawiamy wstępne rozpoznanie dotyczące choroby oczu”

Rekrutacja w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu wciąż trwa. Nie zwlekaj z wyborem zbyt długo, zarezerwuj sobie miejsce a dokumenty dostarcz później!

Wpis powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Nauk o Zdrowiu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *