Pielęgniarki od lat walczą o lepsze warunki pracy i godne płace. Jak widać z ostatnich wiadomości nie wszystkim podoba się, że porozumienie pielęgniarki – Szumowski tzw. Pakiet Szumowskiego ma być kontynuacją tzw. Zembalowego. No i najważniejsze, nie podoba się, że deklarację kontynuacji czyli takowego zabezpieczenia finansowego dostały tylko pielęgniarki.

O co cała akcja?

Z ostanich informacji dowiadujemy się, że związkowcy Solidarność wzywają do ogólnopolskiego protestu w ochronie zdrowia.

A dlaczego?

  • Bo: „nie podobają się postulaty porozumienia ministra zdrowia z pielęgniarkami”

Oczywiście, pielęgniarki jak zawsze swoim wizerunkiem mają działać dla dobra ogółu, a wynegocjowaną kwotą powinny dzielić się z każdym na prawo i lewo. Dość, że grosze spadły z tzw. pańskiego stołu to i reszta chce sięgać swoimi mackami po kasę z puli pielęgniarek. To po prostu nie jest zachowanie fair play!

Czy my jako grupa zawodowa pielęgniarek chciałabyśmy pieniędzy z porozumienia lekarzy rezydentów czy ratowników medycznych?

Nie, więc w czym problem?

To przykre, że wciąż środowisko nie docenia roli pielęgniarki i wieloletnich zaniedbań finansowania naszej pracy. Kochani, te podwyżki a tak na prawdę przesunięte zembalowe są nasze! Pracowaliśmy na to ciężko przez wiele lat! Nie oddamy tego rykoszetem!

Każdy ma świadomość wieloletnich zaniedbań finansowych w sektorze ochrony zdrowia, ale nie dajmy się zwieść wizją lepszego jutra po ogólnopolskim strajku związkowców w ochronie zdrowia.

Pieniądze dla pielegniarek i tak idą ze środków NFZ (składki zdrowotne) wiec nie łudźcie się, że to kopalnia złota i dostaniemy wszycy po równo i każdy na raz!

Bardzo podba mi się stanowisko p. Krystyny Ptok przewodniczącej OZZPIP, która w swojej wypowiedzi podkreśla,że:

  • Pielęgniarki ponosimy zawsze największy ciężar organizacyjny, materialny i emocjonalny w protestach, a korzystali na tym z perspektywy lat wszyscy w ochronie zdrowia
  • Pakiet szumowskiego to kontynuacja czy też dopracowaniem tzw. zembalówki
  • Jako związek zawodowy zobowiazani są do obrony interesów pielęgniarek

Dokładnie tak! Teraz jest czas na obronę interesów pielęgniarek! Godne płace i lepsze warunki pracy!

Wszystkim nam zależy na poprawnym dialogu i przeforsowaniu swoich racji, ważnych w każdej grupie zawodowej z ochrony zdrowia. Ale róbmy to zachowując płynność dialogu i nie sprowadzajmy tego do protestów ulicznych.

Polecam Wam również stanowisko w tej sprawie pielęgniarek cyfrowych. Jak zawsze w punkt!

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe głośno mówimy: „nie zgadzamy się, by Związek Zawodowy „Solidarność” w tak nierozważny sposób decydował o ustaleniach finansowych wszystkich pielęgniarek skupionych w Samorządzie pielęgniarskim.”

Widać jeden głos wśród pielęgniarek! Jestem z nas dumna!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *