Życie na pełnym etacie to życie każdego z nas. Praca, dom, praca, obowiązki, nakazy a gdzie czas na odpoczynek, pasje, zainteresowania…. Zastanawiałaś/eś się kiedyś, że to nie Twoje życie, jakieś takie nieswoje, wręcz z drugiej ręki (second hand live)? Wciąż tylko robisz coś bo musisz, bo tak trzeba, tak należy, nie masz wyboru zostajesz postawiona/y przed faktem?

Muszę

Z doświadczenia śmiem twierdzić, że słowo MUSZĘ powoduję u mnie upór, niechęć czy bunt. Doskonałym przykładem są dzieci, ich reakcja na te słowa rozkazu od rodziców… Po dzień dzisiejszy pamiętam filmik, który doskonale odzwierciedla sprawę, pewnie większość z Was go kojarzy…

Kobiety nie przegadasz … link: https://www.youtube.com/watch?v=__bzB5xfaNI

Dziś dzień pozytywnego myślenia
Więc czas spojrzeć na swoje życie, plany, marzenia inaczej. Wpuśćmy trochę słońca, nutę optymizmu, szaleństwa, ale mieć tą moc do działania. By chętnie odebrać telefon, dzwonek pacjenta, wykonać każde zlecenie czy projekt i oddać temu każdą minutę życia na cokolwiek. Jedynym warunkiem jest po prostu CHCIEĆ! Dokonujesz wyboru, Ty sam więc zdajesz sobie sprawę i chcesz ponieść wynikające z tego konsekwencje.

Skąd czerpać siłę i moc?

Pamiętaj, składowe naszej mocy to: wyobraźnia, wola, samoświadomość, sumienie, poczucie własnej wartości, indywidualne talenty, pozytywne skłonności i wzorce, wsparcie od rodziny ale także instynkt samorealizacji.

Przecież każdy z nas chce zostawić coś po sobie. Stąd nasze działania w kontekście materialnym, duchowym, artystycznym, emocjonalnym.

Nie wybieraj stereotypowych celów:
nie siedź cały czas w domu, wciąż oglądając telewizję, nie użalaj się nad swoją dolą. W ten sposób nic nie osiągniesz, niczego się nie dowiesz. Nie idź na łatwiznę, podejmuj wyzwania – zobacz ich sens, nie zamiataj zgrzytów pod dywan, rozwiązuj problemy.

Einstein powiedział, że trudno rozwiązać problem na tym samym poziomie, na którym powstał. Zwykle trzeba wejść wyżej, spojrzeć z innego miejsca.

Zatem dziś zobacz w sobie człowieka sukcesu. Nie porównuj się do innych, nie oceniaj pochopnie, zastanów się w czym jesteś dobry, w czym się wyróżniasz, masz prawo do inności. Bowiem człowiek sukcesu zna siebie, wie kim jest, nie udaje kogoś innego, wie w czym jest wyjątkowy, w czym potrzebuje wsparcia, kto go motywuje i daje siłę, by robić to, co kocha i dla tych co kocha.

Jeśli nie masz jeszcze planów na wieczór, wykorzystaj dzień pozytywnego myślenia, poukładaj wszystkie sprawy, które zaprzątają Ci myśli, wyobraź sobie, że wszystko idzie w dobrą stronę i tego się trzymaj. Uwierz, że tak chcesz, że możesz, że to tylko Twój wybór.

Może film na dziś?
Osobiście polecam, ostatnio oglądałam „Toni Erdmann” kinowy fenomen, na którym każdy zaśmieje się głośno, nie jeden raz.

Tu znajdziesz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=1ZNHZ4-cvZ4

Recenzja:

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Źródło: http://kinomuranow.pl/film/toni-erdmann

Jeśli szukasz alternatywy, nie masz ochoty wychodzić z domu, w portfelu nie świeci zbyt pokaźnym groszem, w internecie znajdziesz starszy film…

Tu znajdziesz zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-29804

Recenzja:

„Poradnik pozytywnego myślenia” opowiada historie Pata Solatano (Bradley Cooper), który stracił wszystko. Dom, prace, żonę i trafił na osiem długich miesięcy do szpitala psychiatrycznego. Kiedy wraca do domu rodzinnego, rozpoczyna życie od nowa w ramach pewnej filozofii, a mianowicie mówiąc filozofii „pozytywnego myślenia”. Jednak wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia na kolacji u dawnego przyjaciela poznaje dziewczynę z sąsiedztwa – Tiffany (Jennifer Lawrence). Napięte relacje dwojga młodych ludzi przeradza się w coś lepszego, piękniejszego. Wszystko potrafi się zmienić, naprawić, jeśli tylko chcemy…

Źródło: http://zazyjkultury.pl/poradnik-pozytywnego-myslenia-moj-osobisty-koszmar/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *