Jeśli jesteś ciekawy tajemnicy ludzkiego ciała, interesują Cię innowacyjne metody leczenia oraz rekonwalescencji, lubisz podnosić sobie poprzeczkę i chcesz wykonywać samodzielny zawód medyczny, to ten artykuł jest dla Ciebie! W dzisiejszym wpisie filtruję zawód zaufania publicznego, który cieszy się  dużą popularnością i prestiżem zawodowym. W artykule opisze Wam szczegółowo o kierunku studiów Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

 

Dlaczego fizjoterapia?

Przez kilka lat miałam przyjemność współpracować z wieloma specjalistami, obserwując zakres ich działań, wiedzy i umiejętności. Dziś prezentuję Wam nieocenioną perełkę w zespole terapeutycznym. Ludzie z krzepą, pełni pozytywnej energii, ale przede wszystkim znakomici specjaliści, dzięki którym wielu moich podopiecznych odzyskało sprawność fizyczną i chęć do życia. Mowa tu o fizjoterapeutach. Ich praca polega na bliskich fizycznych relacjach z drugim człowiekiem, terapii indywidualnej, a poszczególne formy zabiegów usprawniających są cennym uzupełnieniem procesu leczenia.

Wybierając ten kierunek, nie zawiedziesz się!

Jeśli chcesz kształcić się pod okiem wybitnych specjalistów, prowadzących praktykę zawodową w szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych w najlepszych placówkach medycznych, tj. X Wojskowy Szpital z Polikliniką w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji ATMA w Bydgoszczy, Centrum Medyczne Gizińscy, Szpital Pulmonologiczny w Bydgoszczy, Przychodnia Ogrody, Centrum Medyczne Zachód, Klinika Uzdrowiskowa „Pod tężniami” w Inowrocławiu, Sanatorium „OAZA” w Inowrocławiu i wiele innych, to teraz masz jedyną i niepowtarzalną okazję! Szeroki zakres kształcenia z obszaru wszystkich dziedzin medycyny dotyczących fizjoterapii różnych dolegliwości z wykorzystaniem najnowszego sprzętu czeka na Ciebie w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy na kierunku Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna.

Są to studia jednolite magisterskie prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, które oferują pełne przygotowanie do praktycznego wykonywania zawodu. Dodatkowym plusem jest fakt, że uczelnia wspiera wszystkich fizjoterapeutów, którzy ukończyli tylko studia licencjackie. Zatem jeśli chcesz uzyskać tytuł magistra fizjoterapii możesz brać udział w naborze na 4 rok studiów, dzięki czemu nie będziesz musiał powtarzać całych studiów, a jedynie podjąć ich kontynuację.

Fizjoterapia Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Fizjoterapia – Twoja droga do przyszłości!

Podejmując decyzję wyboru kierunku studiów, warto pomyśleć o przyszłości. Kształcenie w zakresie fizjoterapii wydaje się idealnym wyborem. Zdobywając dyplom rynek pracy stoi otworem, miejsca pracy czekają: szpitale, klinki, kluby sportowe, poradnie lub własna działalność.
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy w swoim programie kształcenia przygotowuje absolwentów kierunku Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna do świadczenia następujących świadczeń zdrowotnych, m.in.:

  • diagnostyka funkcjonalna pacjentów w poszczególnych kategoriach wiekowych,
  • kwalifikacja, planowanie i prowadzenie fizjoterapii, kinezyterapii i masażu,
  • dobieranie i zlecanie do potrzeb interesantów wyrobów medycznych,
  • edukacja pacjenta w zakresie posługiwania się wyrobami medycznymi,
  • prowadzenie działalności fizjoprofilaktycznej,
  • wydawanie orzeczeń i opinii dla pacjentów poddawanych fizjoterapii oraz przebiegu samego procesu fizjoterapii,
  • nauczanie podopiecznych mechanizmów kompensacyjnych i adaptacji do potencjału funkcji ciała i aktywności.

Zdobyte kwalifikacje, na które składa się wiedza i praktyka odbywają się nowych, doskonale wyposażonych pracowniach, z użyciem nowoczesnych i profesjonalnych sprzętów. Jedną z takich specjalistycznych pracowni jest sala Kinezy i Fizykoterapii. Ćwiczenia odbywają się w małych grupach, co sprzyja przyjaznej atmosferze miedzy wykładowcami, a studentami. To gwarancja nauki pod okiem szanowanych specjalistów i autorytetów w dziedzinie fizjoterapii. Uczelnia również bierze aktywny udział w międzynarodowych wydarzeniach, dzięki czemu na bieżąco wdraża nowinki ze świata fizjoterapii  w procesie kształcenia.

Fizjoterapia Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Fizjoterapia Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy organizuje również specjalistyczne kursy uzupełniające. Fizjoterapia jako samodzielny zawód medyczny wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych i aktualizowania wiedzy. Jednym z kursów cieszących się dużym zainteresowaniem jest Kinesiotaping KT1 i KT2 czyli dynamiczne plastrowanie poszczególnych części ciała w celu złagodzenia dolegliwości bólowych czy też jako metoda zapobiegająca kontuzjom. Dodatkowo możesz podjąć kształcenie w połączeniu z Policealną Szkołą Masażu SKK.

Fizjoterapia Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Nie zwlekaj z wyborem, już dziś zarezerwuj sobie miejsce i skorzystaj z dodatkowej promocji – najniższe czesne. Nie martw się o dokumenty, te możesz donieść później. Szczegółowe informacje czekają bezpośrednio w placówce Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 4 i na stronie internetowej uczelni oraz na fanpage’u na Facebooku.

 

Wpis powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Nauk o Zdrowiu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *